KOMUNIKAT

Szanowni Państwo


Firma „Mechanika Pojazdowa Stanisław Pomierski” z siedzibą w Liniewie, podaje do wiadomości, że od dnia 25.05.2018r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanego ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. RODO).

Rozporządzenie to, jako akt prawa unijnego, obowiązuje we wszystkich państwach członkowskich w sposób bezpośredni w celu ujednolicenia poziomu ochrony danych osobowych.

Ponadto Firma Mechanika Pojazdowa Stanisław Pomierski w Liniewie informuje o przetwarzaniu Państwa danych osobowych oraz o przysługujących im prawach.


Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia* (RODO) informujemy, że:


Administratorem Twoich danych osobowych będzie Mechanika Pojazdowa Stanisław Pomierski siedzibą ul. Pstronga i Gruszki 10/1 83-420 Liniewo (dalej: my)

Możesz się z nami skontaktować w następujący sposób:

- listownie na adres: ul. Pstronga i Gruszki 10/1 83-420 Liniewo

- przez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- telefonicznie: Tel. 58 6878144, Kom. 609578352/351


Gwarantujemy, że przetwarzać będziemy Twoje dane osobowe wyłącznie w konkretnych, wyraźnych i prawnie uzasadnionych celach oraz zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem.


Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji należytego wykonania usługi i wypełnienia obowiązków wynikających z przepisów prawa, na podstawie art. 6 ust 1 lit. b) i c). W sytuacjach, gdy zlecasz usługę osobiście w naszym warsztacie będziemy przetwarzać Twoje dane, jakimi są wizerunek i numer rejestracyjny pojazdu, w celu ochrony mienia i bezpieczeństwa, na podstawie art. 6 ust 1 lit f).


Podane dane osobowe mogą zostać udostępnione

firmie zewnętrznej wspierającej nas w obsłudze finansowo-księgowej;

zewnętrznym dostawcom usług IT, obsługującym nasze systemy informatyczne;

kancelariom prawnym wspierającym nas w obsłudze prawnej i podmiotom zajmującym się windykacją i dochodzeniem należności

podmiotom świadczącym usługi pocztowe lub kurierskie.

Twoje dane osobowe mogą być udostępniane organom publicznym i instytucjom uprawnionym do żądania dostępu lub otrzymania danych osobowych na podstawie przepisów prawa, np. sądy.

Podane dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego, ani nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do czasu łącznego spełnienia poniższych przesłanek:

a) wykonania usługi

b) rozliczenia wszystkich należności, a po tym czasie, w innych zgodnych z prawem celach, np. w okresie przed upływem przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Dane z monitoringu będą przetwarzane nie dłużej niż 3 miesiące, z wyjątkiem sytuacji, gdy nagranie będzie służyło do dochodzenia lub obrony roszczeń.

Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu.

Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne, byśmy mogli się z Toba kontaktować i skutecznie zrealizować usługę.


*Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietna 2016 r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE.